Fotowoltaika dla firmy

Niezależność to w biznesie zjawisko wysoce przez przedsiębiorców pożądane, ale i deficytowe. Istnieją jednak rozwiązania, za sprawą których Ty i twoja firma możecie poczuć się nieco bardziej swobodnie i komfortowo. Należy do nich między innymi ciesząca się w ostatnim czasie niesłabnącym zainteresowaniem tak zwana fotowoltaika, czyli dziedzina, która pozwala czerpać energię elektryczną ze światła słonecznego. Dzięki niej już wielu przedsiębiorców na całym świecie w dużym stopniu uniezależniło swój biznes od dostawców energii elektrycznej, znacznie obniżając przy tym swoje dotychczasowe rachunki za prąd. Wykorzystanie ogniw fotowoltaicznych niesie ze sobą same zalety, a najbardziej zyskują na tym firmy, w których dotychczasowe zużycie energii elektrycznej było naprawdę wysokie, a więc zwłaszcza zakłady produkcyjne czy rozbudowane biurowce. Należy jednak podkreślić, że rozwiązanie to dedykowane jest nie tylko dużym przedsiębiorstwom, ale również tym nieco mniejszym, które pragną poprawić swoje procesy biznesowe, a nawet osobom prywatnym.

Ogromną zaletą omawianego systemu jest to, że nie wymaga on dla siebie żadnego specjalnie dedykowanego mu pomieszczenia czy dodatkowych powierzchni, ponieważ umieszczany jest głównie na dachach czy wiatach, czyli w miejscach, które z reguły i tak nie są przez właścicieli zagospodarowane.

Nie ma też wątpliwości, że korzystanie z tego typu nowoczesnych rozwiązań służy prestiżowi firmy, która postrzegana jest przez potencjalnych klientów jako przedsiębiorstwo stale się rozwijające i nie bojące się nowych technologii.

Warto również wspomnieć o kosztach poniesionych na instalację systemu, bowiem, istnieje możliwość odpisania ich od podatku dochodowego, co w rezultacie jeszcze bardziej obniża wydatki firmy.

Sprzedaż energii

Fotowoltaika dla firmy posiada jeszcze jedną dużą zaletę, o której nie należy zapominać. Panele fotowoltaiczne produkują energię elektryczną nie tylko wtedy, kiedy jest ona zakładowi potrzebna, ale również wtedy, kiedy przedsiębiorstwo nie wykonuje żadnych prac (na przykład w weekendy bądź w święta). Zgromadzony prąd nie idzie jednak na marne, ponieważ firma może dokonać jego sprzedaży do zakładu energetycznego. Należy w tym miejscu wyraźnie podkreślić, że owy zakład został przez polskiego ustawodawcę zobowiązany do zakupu takiej energii. Jest to bez wątpienia dla przedsiębiorcy korzystającego z paneli fotowoltaicznych kolejne źródło dochodu.

Zielony certyfikat

Rozwiązanie, o którym mowa w niniejszym artykule, zaliczyć należy do odnawialnych źródeł energii. Te zaś są dla naszego środowiska bardzo pożyteczne. W związku z tym firma wykorzystująca fotowoltaikę może ubiegać się o tak zwany Zielony certyfikat, który nie tylko może stać się dla niej źródeł dodatkowego dochodu, ale również znacząco poprawi jej renomę. Nie jest w końcu tajemnicą, że kwestie ochrony środowiska to aktualnie głośny i ważny temat. Coraz więcej klientów świadomie wybiera przedsiębiorców, którzy poza swoją działalnością skupiają się również na kwestiach ważnych dla całego społeczeństwa.

PV OZE FotowoltaikaNowa Dębowa Wola 47F

Ostrowiec Świętokrzyski,Świętokrzyskie27-400

664427413